ANİ Albümü “Neden İnanasın” ile Hikâyesini Tamamladı

Haberler

Ani, kendi adını taşıyan, müzik ziyafeti tadındaki albümünün kapanışını “Neden İnanasın” ile yapıyor.

Garaj Müzik etiketli albümün son şarkısı “Neden İnanasın” ve albümün tamamı tüm dijital müzik platformlarındaki yerini aldı.

“Neden İnanasın”, “ANİ” albümünün son anahtarı ve 10’uncu şarkısı olarak dinleyicisi ile buluşuyor.
“Nehir” ile birlikte açılan albüm, “Neden İnanasın” ile kapanışı yaparken; albümde yer alan her şarkı Ani’nin farklı dönemlerinde ve her değişiminde deneyimlediği yaşantısından ortaya çıkan bir hikâyeyi yansıtıyor.

Neredeyse her şarkının farklı bir janrası olması, Ani’nin kendisini yansıttığı bir karma albüm olmasının yanı sıra aynı zamanda bir müzik ziyafetine dönüşüyor. Her şarkısının söz ve müziğini kendi üreten Ani, bizleri iç yolculuğuna sürüklerken, single olarak yayımlanan albümün tamamı çok net bir kompozisyon çiziyor. Hayatta zorlandığı döngüleri birleştirmiş ve o dönemlerde yatkın olduğu janralarla hislerini müziğine yansıtmayı başarmış olan Ani, albümü kendi “araf”ı olarak tanımlıyor.

Alternatif, soul, pop, indie, r&b, rock ve punk gibi birçok türü içinde barındıran albümün son şarkısı “Neden İnanasın”ın düzenlemesinde Ani’ye Orkun Tunç ve Gonca Varol eşlik ediyor.  Albümün tüm mix ve mastering işlerini ise Erim Arkman üstleniyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir